1. Головна
  2. /
  3. Правила поведінки для учнів...

Правила поведінки для учнів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 47 Херсонської міської ради

1. Загальні правила поведінки учнів

1.1.  Учень приходить до школи за 10-15 хвилин до початку занять, чистий і охайний, в одязі відповідно до сезону. При вході у школу дотримується правил ввічливості та прямує до місця проведення уроку,класної кімнати.

1.2.  Школа – територія, на якій не місце для зброї, вибухових або вогненебезпечних предметів та речовин; спиртних напоїв, наркотичних речовин, сигарет (електронних – також); шокерів, газових балончиків, ножів та інших небезпечних предметів.

1.3.  Не дозволяється без дозволу педагогів йти зі школи і з її території в урочний час. У разі пропуску учбових занять учень повинен пред’явити класному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків (або особи, яка їх заміняє) про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважних причин забороняється.

1.4.  Учень школи приносить необхідні навчальні приладдя, книги, зошити, щоденник. Приходить до школи з підготовленими домашніми завданнями з предметів згідно з розкладом уроків.

1.5.  Учень школи проявляє повагу до старших, піклується про молодших. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші школярі – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

1.6.  Поза школою учні поводяться скрізь і всюди так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я школи, своєї родини.

1.7.  Учні бережуть майно школи, надають посильну допомогу в його ремонті, акуратно відносяться як до свого, так і до чужого майна.

1.8.  Учні дотримуються правил техніки безпеки, протипожежної безпеки, як під час уроків так і під час перерв.

2.  Поведінка на заняттях

2.1.  При вході педагога в клас учні встають на знак вітання, сідають після того, як учитель відповість на вітання і дозволить сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.

2.2.  Протягом уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами. Урочний час повинен використовуватися учнями тільки для навчальних цілей. За першою вимогою вчителя (класного керівника) необхідно пред’явити щоденник. Будь-які записи в щоденниках учнями повинні виконуватися охайно. Після кожного навчального тижня батьки учня ставлять свій підпис у щоденнику.

2.3.  Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен підняти руку і попросити дозвіл у вчителя.

2.4.  Якщо учень хоче поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення заняття, учень може вийти з класу. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.

3.  Поведінка до початку уроку, на перервах і після закінчення занять

3.1.   До початку уроку учень повинен:

прибути до кабінету до дзвінка, увійти до класу  і підготуватися до уроку.

3.2.   Під час перерви учні зобов’язані:

навести чистоту та порядок на своєму робочому місці; вийти з класу; рухаючись коридорами, сходами, триматися правої сторони; допомагати підготувати клас на прохання вчителя до наступного уроку; у разі спізнення на урок постукати в двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем, вибачитися за спізнення і попросити сісти на місце.

3.3. Під час перерви учням забороняється:

бігати поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор; штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми; вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочивати іншим; палити в будівлі і на території школи.

3.3.   Після закінчення занять учень повинен:

акуратно одягнутися і покинути школу, дотримуючись правил ввічливості.

3.4.   Черговий по класу:

знаходиться в класі під час перерви; забезпечує порядок у класі, провітрює приміщення; допомагає вчителю підготувати клас до наступного уроку; стежить і підтримує відповідні санітарні умови.

3.5.   Учні, знаходячись в їдальні:

 дотримуються черги; проявляють увагу і обережність при отриманні і вживанні гарячих та рідких страв; вживають їжу та напої, придбані в їдальні чи принесені з собою, тільки в їдальні; прибирають за собою столові прибори і посуд після вживання їжі.

4.  Кінцеві положення

4.1.  Учні не мають права пропускати заняття без поважних причин.

4.2.  Учні не мають права під час знаходження на території школи та при проведенні шкільних заходів скоювати дії, небезпечні для власного життя і здоров’я та оточуючих.

4.3.  Учні не мають права знаходитися в приміщенні школи після закінчення учбових занять або позакласних заходів без дозволу працівників школи.

Людям із порушенням зору